Oferta

Konsultacja

Obejmuje 1-3 spotkań trwających około 1 godziny, ma na celu rozeznanie problemu oraz dobranie odpowiedniej formy pomocy. Jest to czas na podjęcie decyzji o współpracy i zawiązanie kontraktu terapeutycznego, psychoterapeuta – pacjent. Zdarza się tak, że na konsultacje zgłaszają się osoby potrzebujące pomocy innego specjalisty. Wtedy podczas pierwszego spotkania są one kierowane do właściwych instytucji lub innego specjalisty.

 

Psychoterapia

Forma leczenia zaburzeń emocjonalnych poprzez kontakt pacjenta z psychoterapeutą w gabinecie psychoterapeutycznym. Są to regularne spotkania, trwające w ustalonym czasie. Psychoterapia jest procesem prowadzącym do zmian oraz osiągnięcia bardziej satysfakcjonującego życia.

 

Poradnictwo psychologiczne

Stanowi metodę pomocy psychologicznej przeznaczonej dla osób, które na co dzień dobrze funkcjonują jednakże doświadczają różnego typu trudności bądź też przechodzą kryzysy. Kryzysem może być wybór drogi życiowej, wybór odpowiedniego partnera/partnerki, zmiana sytuacji życiowej (rozpoczęcie studiów, narodziny dziecka, przejście na emeryturę), utrata bliskiej osoby lub wartości (rodziny, zdrowia, pracy). Na co dzień zmagamy się z wieloma sytuacjami, które mogą obciążać nas psychicznie. Na przykład zbyt wysokie tempo życia, nadmiar obowiązków, brak właściwego odpoczynku, trudna sytuacja rodzinna lub kryzys w związku.
Celem poradnictwa jest pokonanie konkretnej trudności.

Czas trwania poradnictwa to kilka spotkań.